Kto udzieli pożyczki zadłużonym?

Posiadając zadłużenie możemy mieć problem z możliwością pożyczenia pieniędzy. Szczególnie w przypadku banków i kredytów bankowych, ponieważ jest tam dość restrykcyjnie sprawdzana nasza zdolność kredytowa. To czy otrzymamy kredyt zależy od wielu czynników, wyznaczany jest tak zwany scoring czyli ocena klienta.

zadluzenie a pozyczenie pieniedzy, chwilowki onlineNa początku warto rozgraniczyć dwa rodzaje zadłużenia. Pierwszym typem jest zadłużenie, które mamy w skutek aktualnych zaciągniętych zobowiązań. Czyli trwające kredyty, opłaty za mieszkanie, abonamenty itp. Wszystkie koszty i zobowiązania które spłacamy terminowo, jednak po prostu jest ich dużo, dlatego czujemy się nimi mocno obciążeni.

Drugim typem (tym gorszym), jest zadłużenie powstałe w skutek kredytów lub innych zobowiązań, które mamy „na sobie” jednak z jakichś powodów nie udało nam się ich spłacać terminowo. W skutek czego trafiliśmy do tak zwanej „windykacji” czyli firm lub oddziałów banków zajmujących się odzyskiwaniem pieniędzy wraz z odsetkami. Ostatnim etapem windykacji może być komornik.

Windykacja należności utrudnia nam otrzymanie pożyczki

Ta druga sytuacja, czyli powstanie należności windykacyjnych, może mieć dość duży wpływ na możliwość kolejnego otrzymania gotówki od banku lub firmy pożyczkowej. Banki bardzo mocno ograniczają ryzyko pożyczenia pieniędzy osobom niepewnym, dlatego kredyt może nie zostać Ci przyznany.

Alternatywą są firmy pożyczkowe. Tutaj także następuje sprawdzanie klientów. W sytuacji gdy nasze miesięczne obciążenia finansowe (ich suma) nie przekracza połowy kwoty naszego miesięcznego dochodu, możemy być spokojni o przyznanie kredytu (dużo zależy oczywiście od kwoty o którą wnioskujesz). Gorzej gdy obciążeń masz więcej lub na równo ze swoimi miesięcznymi przychodami.

Jak poradzić sobie z zadłużeniem

Idea icon zadłużenieGdy posiadasz dużo zobowiązań (kredytów, pożyczek, kart kredytowych itp.) dobrym pomysłem jest ich scalenie w jedną pożyczkę czyli tak zwana konsolidacja chwilówek. Banki mają sporo ofert umożliwiających agregację zobowiązań i mogą nam zaproponować niską miesięczną ratę.

W przypadku pożyczkodawców, czyli firm udzielających pożyczek przez internet weryfikacja nie zawsze jest taka skomplikowana. Tzn. możesz dostać odmowę, ale każdy pożyczkodawca w swój własny sposób ocenia swoich nowych klientów dlatego możesz u jednego dostać pieniądze, a u innego po prostu odmowę.

Poniżej oraz na naszej stronie z rankingiem pożyczek znajdziesz aktualne zestawienie szybkich pożyczek online i chwilówek, które warto sprawdzić w sytuacji posiadania zadłużenia. W śród nich jest wiele firm które udzielą Ci pożyczki. Możesz złożyć wniosek w kilku instytucjach. Najważniejsze to nie poddawać się i cały czas próbować.

 

zadłużeni lista pożyczek dostępnych online